Garwolin miastem supermarketów

Dwa markety sieci Tesco, Topaz, Biedronka i Lidl wpisały się już w krajobraz Garwolina. Niebawem swoje podwoje dla klientów otworzy Kaufland. Do 2014 roku w mieście powstanie Netto. Garwolin ma wzbogacić się także o drugą Biedronkę. Chodzą słuchy o powstaniu marketu budowlanego. – Dla mnie jest totalnym nieporozumieniem, że w Garwolinie powstało tyle marketów – mówi burmistrz miasta Tadeusz Mikulski.

 

Włodarz grodu nad Wilgą nie kryje swojego negatywnego nastawienia do dużych sklepów sieciowych, które powstają w centrum Garwolina. – Supermarkety rozkładają drobny handel, usługi rodzinne, niszczą stanowiska pracy i stwarzają negatywny wpływ na rozwój drobnej przedsiębiorczości w mieście – mówi Tadeusz Mikulski. Burmistrz dodaje, że nie ma na to wpływu, ponieważ nie on wydaje pozwolenia na budowę.

 

Miasto nie dołożyło do budowy ronda

Przy planach budowy drugiej Biedronki w Garwolinie okazało się, ze niezbędna będzie przebudowa Al. Legionów i zbudowanie tam ronda. Był to warunek konieczny dla utworzenia zjazdu na teren sklepu. – Nie dopuściliśmy do tego, żeby przebudowa drogi była wykonywana przy udziale środków miasta – mówi burmistrz. Czy to jednak odsunie sieć od pomysłu tworzenia swojego sklepu na terenie Garwolina? – Chcemy zaznaczyć, że zgodnie z polityką firmy informacje o nowych placówkach naszej sieci udostępniamy dopiero po ich uruchomieniu. Obecnie w Garwolinie działa nasz sklep przy ul. Korczaka. Przy okazji pragniemy podkreślić, że plany rozwoju sieci Biedronka w średnich i małych miejscowościach są wpisane w naszą strategię. Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że równolegle będzie kontynuowany równomierny rozwój naszej sieci w całej Polsce, liczącej już ponad 2200 sklepów. Podtrzymujemy także plany, aby do 2015 roku ta liczba wzrosła do 3000 – informuje Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Netto w parku handlowym?

W pobliżu parku 550-lecia powstanie park handlowy Shopin. Jak informuje portal deweloperzy.info w Garwolinie zostanie wybudowany obiekt o powierzchni 2 tys. m kw., gdzie operatorem spożywczym będzie sieć Netto. – Sklep w Garwolinie planujemy wybudować do 2014 roku. Powstanie najprawdopodobniej przy ul. Legionów. Załogi w naszych sklepach są 12-osobowe, ale faktycznie pracę znajdzie więcej osób, ponieważ przy sklepie powstaną stoiska poddzierżawców. Te firmy również będą szukać pracowników. Standardowa powierzchnia handlowa naszych sklepów to 750 m kw., ale na tym etapie jeszcze za wcześnie na szczegóły – informuje redakcję eGarwolin.pl Mariola Skolimowska, PR & Communications Manager Netto Sp. z o. o. W parku handlowym Shopin mają pojawić się również sklepy z artykułami drogeryjnymi, odzieżą i sprzętem RTV i AGD.

 

Markety wyniszczają drobną przedsiębiorczość

Supermarkety powinny być poza miastem. Nikt tego nie jest w stanie jednak zablokować – ubolewa Tadeusz Mikulski. Włodarz przyznaje, że markety funkcjonują na całym świecie, ale nie w centrach miast, a na ich obrzeżach, jak to jest np. w Niemczech. Oczywiście dla mieszkańców jest to wygodne, ale markety wyniszczają drobną przedsiębiorczość. Dla mnie jest totalnym nieporozumieniem, że powstało tyle marketów w Garwolinie. Nie mamy jednak wpływu na wydawanie pozwoleń, ponieważ przepisy prawa dopuszczają budowę obiektów do 2 tys. mkw powierzchni. Jestem jednak przeciwny powstawaniu marketów w centrach miast – zapewnia włodarz Garwolina.

 

(ur) 2013-09-30 13:43:17

Fot. sxc.hu, archiwum eGarwolin.pl

 

Komentarze

 
+8 #25 rvfyhthg 2013-10-18 13:07
Zamiast budować mnóstwo supermarketów, mogliby się postarać o jakiś Empik czy Decathlon, coś porządnego...
Cytować
 
 
+3 #24 ubrania 2013-10-03 16:28
Cytuję bedok:
Najlepiej jakby w Garwolinie powstał sklep sieci C&A. Mają ubrania dla wszystkich ,grubych i chudych i ceny nie wysokie. Wtedy te slumsy koło PKS-u można by rozwalić i coś ładniejszego tam zrobić.Na razie to zagrodzili to wysokim szczelnym płotem chyba ze wstydu że w centrum miasta takie budy stoją i żeby przyjeżdżający na basen tego nie widzieli8kn2x.

Sklep jest ok, ale niektóre rzeczy mają kiepskiej jakości w porównaniu do ceny. Ja proponowałabym H&M, Reserved, no i C&A. Jedyną realną opcją jest Reserved, który lokuje się również w mniejszych miejscowościach . Naprawdę w Garwolinie brakuje dobrej sieciówki dla każdego
Cytować
 
 
+10 #23 bedok 2013-10-03 09:17
Najlepiej jakby w Garwolinie powstał sklep sieci C&A. Mają ubrania dla wszystkich ,grubych i chudych i ceny nie wysokie. Wtedy te slumsy koło PKS-u można by rozwalić i coś ładniejszego tam zrobić.Na razie to zagrodzili to wysokim szczelnym płotem chyba ze wstydu że w centrum miasta takie budy stoją i żeby przyjeżdżający na basen tego nie widzieli8kn2x.
Cytować
 
 
+9 #22 ubrania 2013-10-02 16:45
Cytuję otóż to:
''Szkoda że z ubraniami i butami niczego nie będzie bo w tych sklepikach u prywaciarzy to ceny bardzo wysokie i trzeba do Warszawy na zakupy jechać''

Prawda. Nawet na Zieleniaku przez ostatni rok/dwa ceny ostro poszły w górę, a jakość ta sama... Przydałoby się właśnie, żeby sklepy odzieżowe w Garwolinie zeszły z cen, bo jest naprawdę drogo...:(

U nas w tych sklepikach to jest towar a'la Marywilska.. tylko ceny wyższe. Dodatkowo w tych sklepach nie ma rozmiarów na osoby mówiąc wprost grubsze.. nie to co w sieciówkach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. I bardzo chudzi i grubsi :) a tu najlepiej sprowadzić towar do stadionowych chinoli i liczyć sobie podwójną cenę
Cytować
 
 
+10 #21 otóż to 2013-10-02 10:29
''Szkoda że z ubraniami i butami niczego nie będzie bo w tych sklepikach u prywaciarzy to ceny bardzo wysokie i trzeba do Warszawy na zakupy jechać''

Prawda. Nawet na Zieleniaku przez ostatni rok/dwa ceny ostro poszły w górę, a jakość ta sama... Przydałoby się właśnie, żeby sklepy odzieżowe w Garwolinie zeszły z cen, bo jest naprawdę drogo...:(
Cytować
 
 
+9 #20 bedok 2013-10-01 21:02
Szkoda że z ubraniami i butami niczego nie będzie bo w tych sklepikach u prywaciarzy to ceny bardzo wysokie i trzeba do Warszawy na zakupy jechać.
Cytować
 
 
-5 #19 ziutek 2013-10-01 18:46
Cytuję praca za 4zł/h:
Ludzie jezeli dorabiacie zagraniczne sklepy i ich panstwa to sie nie dziwcie ze nie macie za co kupic marchewki u zwyklego rolnika POLSKIEGO ROLNIKA!!!Macie prace w super marketach kto ja ma?za 4zl/h netto?Koszt oleju samochodowego w jednej z sieci super mar.. kosztuje 1litr 32zl a na cpn lub sklepach moto 21zl Pamietajcie ze jezeli za jedno zaplacicie taniej o 1grosz to za drugie drozej o 1zl wyjdzie na =:) lub jakosc towaru jest kompetnie mizerna gorsza niz gorsze!!!

Ludzie pójdą do marketu po gówno, jeśli będzie tanie.
Cytować
 
 
+1 #18 egon 2013-10-01 17:29
I dobrze jak sklepikarze nie wiedzą jakie ceny wystawiać to markety ich nauczą . Ktoś powie sklepiki padną to market ceny podniesie . Cóż wtedy sklepiki znów się otworzą .Dlaczego jest taka różnica cen ? Sklepikarze w garwolinie nie mam tu na myśli spożywki tylko agd itp stosują ustalenie ceny tak . cena jaką zapłacili x2 i do tego vat.
Cytować
 
 
+3 #17 praca za 4zł/h 2013-10-01 14:47
Ludzie jezeli dorabiacie zagraniczne sklepy i ich panstwa to sie nie dziwcie ze nie macie za co kupic marchewki u zwyklego rolnika POLSKIEGO ROLNIKA!!!Macie prace w super marketach kto ja ma?za 4zl/h netto?Koszt oleju samochodowego w jednej z sieci super mar.. kosztuje 1litr 32zl a na cpn lub sklepach moto 21zl Pamietajcie ze jezeli za jedno zaplacicie taniej o 1grosz to za drugie drozej o 1zl wyjdzie na =:) lub jakosc towaru jest kompetnie mizerna gorsza niz gorsze!!!
Cytować
 
 
+8 #16 fgege 2013-10-01 13:32
Cytuję czepiec:
Cytuję 12345:
rzeczywiście dużo tego, nie wiem po co są 2 Tesca, po co o drugiej Biedronce myślą, ale szczerze to jak mam iść na zieleniak i kupić te same warzywa 2 razy drożej, to przepraszam, ale odpadam, wybieram market za pół ceny. za osiedlowe sklepiki z gigantycznymi marżami też podziękuję (i nie mówcie, że to przez markety, bo ceny zawsze były dużo wyższe niż w dużych sklepach, do których dawniej trzeba było jechać aż do Warszawy).

A ja idę do sklepiku i kupuję coś za 5zł, choć w hipermarkecie to coś kosztuje 2,50zł. Mam swiadomość, że wydane pieniadze pozostaną w kraju a ja i tak wydam mniej. Dlaczego? Ano dlatego, że kupuję to, co mi potrzebne i nic wiecej. W sobote pojechałem do Topazu po proszek do prania i co? Wydałem 280zł a poszedłbym do sklepiku (były juz zamkniete) to wydałbym 31zł. Proste?

Jak dla mnie to jesteś nieogarnięty.
Cytować
 

To konto jest zablokowane. Nie możesz więcej komentować.