Garwolin: Szkoła Podstawowa nr 5 ma 40 lat! Potrójne świętowanie w "Piątce"

Dziś, społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie świętowała 40-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa została połączona z miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej i wmurowaniem aktu erekcyjnego na terenie budowy nowoczesnej hali sportowej, która powstaje przy "Piątce".

 

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Następnie na terenie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 dokonano wmurowania aktu erekcyjnego i poświęcenia budowanego obiektu.

 

Dalsza część uroczystości, związanej z 40-leciem istnienia placówki i miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej. W jubileuszu uczestniczyli liczni goście, w tym m.in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wieloletnia, była poseł Stanisława Prządka, starosta garwoliński Marek Chciałowski, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni miasta z przewodniczącym Markiem Jonczakiem na czele, wiceburmistrz Maria Perek, sekretarz miasta Cezary Tudek, skarbnik magistratu Katarzyna Nozdryn-Płotnicka, dziekan kolegiaty p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek, przedstawiciel siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest miasto Garwolin, obecni i dawni nauczyciele placówki, poprzedni dyrektorzy "Piątki" oraz uczniowie. W uroczystości brali udział również goszczący w PSP nr 2 członkowie projektu Erasmus+, którzy przyjechali do Garwolina z Portugalii, Rumunii i Chorwacji. Dziś nie mogło zabraknąć także Piątusia – maskotki szkoły.

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były doskonałą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli.

 

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej były doskonałą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia nauczycieli.

W tym roku Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:
Szkoła Podstawowa Nr 2 Al. Legionów 21:
Grażyna Błaszczykowska, Anna Jaworska, Maria Mikulska, Bożena Talarek, Maria Zawadka, Urszula Zięcina.
Szkoła Podstawowa Nr 5 ul. Janusza Korczaka 10:
Anna Chrustowska, Małgorzata Jończyk, Jolanta Maria Kondej, Emilia Makaruk, Elżbieta Michalik, Anna Katarzyna Piorun.

Nagrody burmistrza 2017
Dyrektorzy szkół i przedszkoli:
Magdalena Białecka – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 „Bajka”,
Łucja Wieczorek – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa”,
Halina Warczyńska – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”,
Anna Lodowska – dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 8 „Plastuś”,
Beata Liszko – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej,
Danuta Durys – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych,
Jacek Zowczak – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka.
Nauczyciele szkół i przedszkoli
Barbara Kędziorek – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej,
Maria Zawadka i Marzena Świeczak – nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych,
Krystyna Antolak – zastępca dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Janusza Korczaka,
Magdalena Piłka – zastępca dyrektora Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa",
Marzena Szubińska, Karolina Morton, Magdalena Jamrozik, Martyna Łysiak i Anna Kozicka – nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 2 „Akademia Pana Kleksa”,
Beata Żaczek – zastępca dyrektora Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”,
Karolina Jończyk, Katarzyna Kozłowska, Joanna Jamrozik, Edyta Cieślak i Ewa Radziejewska-Minajew – nauczyciele Publicznego Przedszkola Nr 6 „Mały Europejczyk”.
Ponadto, nauczyciele garwolińskiej "Piątki" otrzymali dziś nagrody dyrektora.

 

Uroczystość poprowadzili dyrektor placówki Jacek Zowczak oraz wicedyrektor szkoły Krystyna Antolak.

Jubileusz szkoły uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentowali swoje talenty gimastyczno-taneczne, wokalne i aktorskie. Młodzi artyści przypomnieli zgromadzonym sylwetkę Janusza Korczaka – patrona szkoły oraz podziękowali nauczycielom za ich pracę i życzliwość.

Pełna relacja z uroczystości niebawem. Zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji z potrójnego świętowania.

 

(ur) 2017-10-12 17:20:21

 

Komentarze  

 
+1 #12 gutek 2017-10-15 17:31
Cytuję Zenona O.:
Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.

Władzy nie pytaj, bo władza w szkole, podobnie jak w mieście i w powiecie jest nieomylna
Cytować
 
 
0 #11 Do Zenona O 2017-10-15 10:47
Podczas uroczystości w sali gimnastycznej może zmieścić się ok. 300 osób. W szkole uczy się ponad 700 uczniów. Zatem nie wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w tej ważnej uroczystości. Dla nich ten sam program był przedstawiony w piątek w dwóch grupach po ok. 200 osób. Także nauczyciele opiekunowie nie mogli uczestniczyć w czwartek w tym ważnym wydarzeniu.
Jeśli hala sportowa zostanie oddana do użytku wszyscy uczniowie, nauczyciele i goście będą mogli uczestniczyć w ważnych uroczystościach szkolnych.
Nie wiem jak Zenona O wyobraża sobie uroczystość z udziałem ok 900 osób w małej sali gimnastycznej
Pozdrawiam
Cytować
 
 
+3 #10 Violetka z Rancha 2017-10-14 22:43
Cytuję Janina z Zieleniaka:
Jonczak na Burmistrza! Lansuje się chłopina jak może, nie odpuszcza Tadeusza na krok, tak jak robił to wcześniej Chciałowski: chodził krok w krok za starostą Wożniakiem. Jedyny szkopuł u Jonczaka - brak rodowodu garwolskiego!

A ja osobiście jestem za dobrą zmianą w Garwolinie. Tadeusz już chyba nic nowego nie wniesie, a Jonczak ma wiele pomysłów na rozwój miasta. Tylko taki impulsywny jest zanadto. A co do Chciałowskiego, jak chodził za szefem, to sam został szefem wkrótce.
Cytować
 
 
0 #9 Celebryci lokalni 2017-10-14 20:03
Cytuję Ela:
Cytuję Zenona O.:
Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.

Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!!

organizatorzy winni sami z władzami świętować, po co im dzieci, żeby przeszkadzały, a nie daj Boże rozmawiały itp. Tylko organizatorzy niech sobie zapamiętają, że jak nie ma dzieci w szkole to i oni są niepotrzebni - nikomu i do niczego! Jasne, komentarz zbędny.
Cytować
 
 
0 #8 figa z makiem 2017-10-14 16:30
Cytuję Ela:
Cytuję Zenona O.:
Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.

Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!!

Soory, ale sal gimnastycznych jest w piątce - 2 i to jeszcze w dodatku jedna obok drugiej, przecież na tej mniejszej można było zrobić w tym samym czasie transmisję np. tak jak organizuje się telekonferencje . Nic nie usprawiedliwi waszej głupoty!!!! Fatalnie, po prostu be be, nieładnie mówiąc grzecznie :lol:
Cytować
 
 
-2 #7 Ela 2017-10-14 09:58
Cytuję Zenona O.:
Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.

Gratuluję wyobrażni ! nie ma to jak wcisnac ok tysiąca osób na jedna salę gimnastyczna...już wiesz dlaczego część szkoły musiała organizować zajęcia w eterze? to ci podpowiem...żeby było dostojnie, spokojnie i bez zamieszania !a organizatorzy stanęli na wysokości zadania!!!!!
Cytować
 
 
+5 #6 Zenona O. 2017-10-13 17:31
Do organizatora imprezy pytanko: dlaczego niektóre klasy i sporą cześć uczniów tej zacnej szkoły nie mogła uczestniczyć w akademii z okazji dnia edukacji, tylko została "wypchnięta" do GOK-u na jakieś tam przedstawienia i jeszcze musiała wyskoczyć z kasiutki, by sobie zakupić bilecik!. Tak się nie robi, to tak się uczy młodego pokolenia poszanowania dla tradycji i postaw patriotycznych. Nieładnie dyrekcjo - organizatorze miejskiego dnia edukacji. Tyle lat na stolcu dyrektorskim i niekoniecznie dobrze zarządzacie tą materią.
Cytować
 
 
+2 #5 Realista 2017-10-13 17:22
Cytuję Wojtek63:
Foux pas przydarzyło się organizatorom 40 rocznicy powstania szkoły...zapomnieli o ,,budowniczych'' dzięki którym ten obiekt powstał.
A powstał w czasach PRL-u zapewne z inicjatywy miejskich i powiatowych notabli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).
Uroczystego otwarcia dokonał ówczesny Minister Oświaty i Wychowania - Jerzy Kuberski (zm. we wrześniu 2007). Oczywiście członek PZPR.
Poświęcenia też chyba dokonał, bo nie przypominam sobie księdza na tej uroczystości. (być może jestem w błędzie)

Tak więc Cześć i chwała Towarzyszom z PZPR !:-)

Zgadza się. Szkoła powstała w ramach akcji Tysiąc szkól na tysiąclecie Polski. Wtedy powstało więcej szkół niż rządy postsolidarnośc iowe zdołały zamknąć. Komuna to jednak była dobra sprawa.
Cytować
 
 
-6 #4 jas 2017-10-13 15:12
Cytuję Janina z Zieleniaka:
Jonczak na Burmistrza! Lansuje się chłopina jak może, nie odpuszcza Tadeusza na krok, tak jak robił to wcześniej Chciałowski: chodził krok w krok za starostą Wożniakiem. Jedyny szkopuł u Jonczaka - brak rodowodu garwolskiego!



i sloma z butów...
Cytować
 
 
+6 #3 Janina z Zieleniaka 2017-10-13 10:17
Jonczak na Burmistrza! Lansuje się chłopina jak może, nie odpuszcza Tadeusza na krok, tak jak robił to wcześniej Chciałowski: chodził krok w krok za starostą Wożniakiem. Jedyny szkopuł u Jonczaka - brak rodowodu garwolskiego!
Cytować